Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Már csak nagyjából egy hét van a határidőig, de eddig a cégek döntő többsége a kilátásba helyezett sok százezres büntetés ellenére sem egészített ki a társasági szerződését, Budapesten csak 27 százalékuk tett eleget ennek a kötelezettségnek - olvasható a szerdai Magyar Nemzetben.
Február elsején lejár az a határidő, amelyet bizonyos cégügyi adatok módosítására, kiegészítésére jelölt ki a jogszabály.
Nem tudni, mi lesz akkor, ha az utolsó napokban tízezrével özönlenek majd a beadványok: az elektronikus rendszerek már most is akadoznak, a cégbíróság munkatársai pedig nemegyszer csak túlórázva tudják tartani a lépést - írja a lap.
Kenesei Judit, a Fővárosi Cégbíróság vezetője elmondta, hogy Budapesten nagyjából negyedmillió cég működik, eddig csak az érintetteknek a 27 százaléka tett eleget adatközlési kötelezettségének. Úgy tudja, hogy az ország más területein is hasonlóan alakulnak a folyamatok.
Egy tavaly tavasszal életbe lépett törvénymódosítás értelmében a 2012 márciusa előtt alapított cégeknek újabb adatokat kell feltüntetniük társasági szerződésükben.
A teendők egyikeként a vállalkozásnak igazolnia kell a székhely, a telephely és a fióktelep használatának jogszerűségét, emellett a társasági szerződésben - akárcsak a kérelem nyomtatványán - fel kell tüntetni például a cégben részt vevő tagok adóazonosító számát és személyes azonosító adataikat is.
Mindezek miatt tulajdonképpen új okiratot kell készíteni - ismerteti a lap.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.