Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Telephelyének fejlesztésére 100 millió forintos támogatást nyert a Pölöskei Szörp Kft., amely idén be is fejezi az új csarnoképület és hűtőház építését – közölték hétfőn a Zala megyei társaságtól.
Az Új Széchenyi Terv pályázatán elnyert vissza nem térítendő támogatást a 201 millió forintból megvalósuló beruházásra és eszközbeszerzésre fordítják. 850 négyzetméteres csarnokkal és benne hűtőházzal gyarapodik a cég.
A 2009 óta működő - az azóta felszámolás alá került pölöskei Bognár Szörp Kft. tevékenységét felváltó - vállalkozás több mint 50 embert foglalkoztat most. A tisztán magyar tulajdonú cég éves árbevétele 1,5-2 milliárd forint között alakul, számos magyarországi áruházlánc mellett a környező országokba is szállít szörpjeiből és üdítő italaiból.
A pályázati forrással megvalósuló mostani beruházás reményeik szerint nagyban megkönnyíti a cég raktározási és logisztikai tevékenységét, illetve hozzájárul a vállalkozás versenyképességének és piaci pozíciójának megerősítéséhez is.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.