Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A nevető harmadik szerepébe kerülhet a Rosznyefty, miután befagytak a múlt heti moszkvai egyeztetések a Kínába exportálandó gázról a Gazprom és Hszi Dzsinpoing új kínai miniszterelnök között.
Úgy tűnt, sikerül megegyeznie Oroszországnak és Kínának a gáz áráról, amely a hamarosan építendő vezetékben folyik majd, a legutóbbi megbeszélés azonban nem hozta el a várt eredményeket. Már lassan két évtizede próbál megállapodni a két fél a szóban forgó gázvezetékről, pontosabban a gázárképletről. A kínai végfelhasználók alacsonyabb gázárakhoz vannak szokva annál, mint amit a Gazprom kínálna, és úgy tűnik múlt héten sem közeledtek az álláspontok. Orosz gázipari források szerint ezer köbméterenkénti 250 dolláros árat szeretne Kína elérni, míg a Gazprom nem tágít a 300 dolláros díjszabástól annak ellenére, hogy már sok vásárlója számára csökkentenie kellett a tarifát az USA-ból érkező kínálat miatt – olvasható az Enegiainfo oldalán.
A helyzetet kihasználva a nemrégiben óriássá nőtt Rosznyefty is beszállna a két ország gázügyleteibe, és cseppfolyósított földgázt exportálna Ázsiába. Nem ismeretlen a keleti piac az orosz magáncégnek, sőt, kifejezetten jó viszonyt ápol Kínával. 2008-ban sikeresen tető alá hozott egy kínai kölcsönt, melynek keretében megépítette azt vezetéket, amelyen most olajat exportál Kínába és más ázsiai országokba. A kölcsönt a Rosznyefty olajban fizeti vissza. Ezt a konstrukciót Alekszander Novak orosz energiaminiszter támogatná is, ha a cég és Kína a gázszektorban is szeretne hasonlót.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja.
Wimbledon friss bajnoka nemcsak az edzésben, az étkezésben sem bízik semmit a véletlenre.