Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Gyenge kilátásokat fogalmazott meg a következő évekre a német E.On, a közszolgáltató cég szerint az energiakereslet alacsony marad Európában, a villamosenergia-árak pedig nem fognak számottevően emelkedni - írja a Napi Gazdaság.
Johannes Teyssen elnök az E.On éves közgyűlésén arra hívta fel a részvényesek figyelmét, hogy a bizonytalan piaci körülmények miatt a korábban vártnál nehezebb lesz a cég tradicionális tevékenységét átalakítani komplex energiaszolgáltatássá - közölte a Napi Gazdaság.
További kihívást jelent a beszámoló szerint, hogy Németország 2022-ig kivonulna az atomenergia-piacról, ezzel a társaság eszközeinek egy része elveszti értékét. A villamos energia nagykereskedelmi ára a felére csökkent a 2009-es csúcshoz képest, az európai piacon az erőművek marzsa szinte eltűnt − mondta Teyssen.
Számszerűen a társaság arra számít, hogy az EBITDA idén 9,2 és 9,8 milliárd euró között lesz, ami akár 15 százalékos csökkenést is jelenthet 2012-höz képest. Az adózott profit 2,2 és 2,6 milliárd euró között alakulhat − hangzott el az éves közgyűlésen.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
15–9-re nyertek a mieink.