Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Összesen 5 ezer dolgozót, alkalmazottai 10 százalékát bocsátja el az izraeli Teva Pharmaceutical Industries gyógyszeripari vállalat. A Teva a világ egyik legnagyobb hatóanyag-azonos, azaz generikagyógyszer-gyártó vállalata. A társaság költségeit évi 2 milliárd dollárral akarják csökkenteni 2017 végéig. Ebből egymilliárd dollárt 2014 végéig, a terv 70 százalékát pedig 2015 végéig kívánják teljesíteni.
A Teva "túlméretezett" tevékenységeit akarja visszavágni és a fő tevékenységi körét alkotó generikagyártásra, valamint kutatás-fejlesztésre kívánja összpontosítani erőfeszítéseit. A költségcsökkentésből származó megtakarításokat a Teva kutatási-fejleszési kiadások finanszírozására fordítja. Termékportfóliója bővítése mellett a Teva növelni kívánja jelenlétét a feltörekvő piacokon is, elsősorban nem vényköteles szerek értékesítésével.
A Teva egyik vivőterméke, a forgalmának 20 és nyereségének 50 százalékát adó Copaxone a jövő évtől más generikagyártó vállalatok termékpalettájára is felkerülhet, miután egy amerikai bíróság érvénytelenítette néhány, a szerhez kapcsolódó szabadalmi jogát.
A tervek szerint a Teva a 2013-as évet 19,5-20,5 milliárd dolláros értékesítési árbevétel után 4,85-5,15 dollár egy részvényre jutó nyereséggel zárja. A FactSet felmérése szerint elemzők átlagosan 20,05 milliárd dollár értékesítési árbevételre és 4,99 dollár egy részvényre jutó nyereségre számítanak idén.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.