Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A német Bayer AG gyógyászati konszern 2,4 milliárd dolláros vételi ajánlatot tett a norvég Algeta biotechnológiai vállalatra.
A Bayer a kivásárlással teljes jogot szerez a norvég vállalattal 2009 óta közösen fejlesztett Xofigo prosztatarák ellenes szer felett. Az Algeta keddi közleményét a Bayer szóvivője megerősítette a Reuters hírügynökségnek, de további részletek közlésétől elzárkózott.
Az ajánlati ár egy részvényére vetített 336 koronás (1 norvég korona mintegy 36 forint) árfolyama 27 százalékkal haladja meg az Algeta részvényének hétfői záróárát. A bejelentésre a részvényárfolyam a keddi kereskedés kezdetén közel 350 koronára szökött fel. A mostani részvényárfolyam 125 százalékkal haladja meg a 12 hónappal ezelőttit.
A szer értékesítése az idén kezdődött meg az Egyesült Államokban és ebben a hónapban kapta meg a forgalmazási engedélyt az Európai Unióban. A szer az idei harmadik negyedévben 17 millió dollár (1 dollár mintegy 220 forint) bevételt hozott a vállalatnak, a Thomson Reuters Pharma által elemzők körében végzett felmérés átlaga szerint azonban 2018-ra már 940 millió dollár forgalmat generálhat.
A hírügynökség által megkérdezett szakértők azonban a kínált vételárat a jó bevételi kilátások ellenére is magasnak tartják. "Nem látunk akkora potenciált az Algetában ami indokolná ezt a magas vételárat" - mutatott rá Peter Spengler a DZ Bank elemzője. Persze ha jobban megvizsgáljuk, lehet, hogy fény derül valami "rejtett értékre" - tette hozzá.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el, vagy egyszerűen távoznak, például Romániába. Közben egyre agresszívebben hódítanak az indiai és kínai szállítók.
Itt az ideje eldönteni, mi a fontosabb politikai szinten is: a sportsiker vagy a gyermekek biztonsága?