Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Budapesten és a Pest megyei települések többségében a vállalatok nem kaphatnak majd regionális állami támogatást telephely létesítésére vagy bővítésére július 1-jétől, a beruházást tervező cégeknek így érdemes mihamarabb benyújtaniuk támogatási igényüket - írta szerdai cikkében a Világgazdaság.
A fővárosban és 101 Pest megyei településen azért szűnik meg az állami támogatás, mert a Budapest és a megye alkotta közép-magyarországi régióban az egy főre jutó GDP - a hazai régiók közül egyedüliként - meghaladja az uniós átlag 75 százalékát.
Érdemes a következő hetekben beadni igényüket azoknak a nagyvállalatoknak, amelyek még a 2014. június 30-áig fennálló kedvezőbb támogatásintenzitási szabályok mellett szeretnének egyedi kormánydöntéssel támogatáshoz jutni, mert a kérelmek elbírálása akár 4-6 hónapot is igénybe vehet - mondta a lapnak Végső Andrea, a PwC Magyarország támogatási csoportjának vezetője.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Már érthető, miért rendeltek 3000 darab új, kínainak tűnő nyomkövetős okosórát a hatóságok, miközben ennek csak alig több mint a harmada van használatban raboknál és bűnügyi felügyelet alatt állóknál. Az eszköz pontossága mellett az is kérdés, van-e jogalap távol tartani azokat, akiket veszélyesnek ítéltek a védett személyekre nézve.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.