Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Az öt évvel ezelőtt kezdődött gazdasági válság a hazai vállalkozások többsége szerint már elérte mélypontját. A cégvezetők legnagyobb arányban a gazdaság hosszú távú stagnálására számítanak, de jelentős részük feltételez már javulást. A válságból való kilábalást illetően az agrárcégek és a középvállalkozások látják legderűsebben a jövőt.
A vállalkozások bizalommal tekintenek a jövőre, és lassan maguk mögött tudhatják a válságot, hiszen 56 százalékuk szerint a gazdasági visszaesés már elérte mélypontját. Ez az érték közel duplája a 2009-ben mért adatnak, amikor is ez az arány mindössze 30 százalék volt – derül ki K&H kkv bizalmi index kutatás legfrissebb adataiból. "Az előrejelzések szerint van okuk a derűlátásra a vállalkozásoknak, hiszen Európa gazdasága lassan kilábal a recesszióból, és az idei évben már a magyar GDP is növekedésnek indult” – tájékoztatott az eredményekről Németh László, a K&H Kkv marketing főosztály vezetője.
A 2008-ban kezdődött válság – ami kétségkívül szinte minden hazai kkv működését negatívan érintette –, ami a megrendelések visszaesésében, vevői nemfizetésekben és likviditásproblémákban mutatkozott meg leginkább. A különböző szektorokat tekintve visszafogottabban ítéli meg a gazdaság jelenlegi helyzetét a szolgáltató (55 százalék) és a kereskedelmi (51 százalék) ágazat, miközben a mezőgazdasági (65 százalék) és az ipari, építőipari (62 százalék) vállalkozások közül jóval nagyobb arányban nyilatkoztak úgy, hogy a válság már elérte a mélypontját, és nem várható további romlás. A különböző árbevételű cégeknél a cégmérettel együtt az optimizmus is növekszik: míg a mikrovállalkozások csupán közel fele (52 százalék) véli úgy, hogy a recesszió már nem folytatódik tovább, addig a kis- és középvállalkozások közel azonos arányban – 60 és 61 százalékban –, jóval derűlátóbbak a jövő tekintetében.
A gazdaság jelenlegi helyzetét illetően megoszlanak a vélemények a cégvezetők között. Legtöbbjük (58 százalék) úgy véli, több visszaesés már nem lesz, de egyelőre javulásra sem számítanak. Ezzel szemben közel minden negyedik vállalkozás (27 százalék) ennél jóval bizakodóbb, szerintük mostantól lassú növekedés veszi kezdetét. Ez az érték közel duplája az egy évvel ezelőtti értéknek, akkor a kkv-k 15 százaléka volt óvatosan optimista. További 1 százalék a gazdaság gyors javulását feltételezi, miközben a cégvezetők 11 százaléka még legalább egy nagy gazdasági visszaesést valószínűsít. Egy évvel ezelőtt tripla ennyi vállalkozás vélekedett ilyen negatívan a gazdasági kilátásokról.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Soha ennyi ígéret nem hangzott el még a pártvezetőtől, mint Nagykanizsán. A részletek ugyan még homályban maradtak, de kiderült, hogyan készülnek a forró őszre Magyar Péterék.
Az atomerőműben súlyos a kár, de sugárveszély egyelőre nincs. Akkor minden rendben? Egyáltalán nem.
Holland kutatók az ivással kapcsolatos szubjektív testi érzések nyomába eredtek.
Az egészségügyi államtitkár anyja egyszer megpofozta Gyurcsányt.
Az Oroszország-szakértő szerint a kormánymédia „teljesen nyilvánvalóan hergel és uszít”.