Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Csalódást keltő negyedévet zárt a Mattel, a világ legnagyobb játékgyártója. A cég pénteki negyedéves jelentése szerint tavaly október-decemberében 369 millió dollár, részvényenként 1,07 millió dollár volt a nyereség.
Egy évvel korábban, 2012 utolsó negyedévében csak 306,5 millió dollár, részvényenként 1,07 dollár volt a nyereség. Ehhez képest jelentős a növekedés, de az amerikai tőzsdei elemzők 1,20 dolláros részvényenkénti profitra számítottak.
A profitvisszaesést elsősorban az Egyesült Államokban elért gyenge karácsonyi eladások magyarázzák. Észak-Amerikában 10 százalékkal estek, nemzetközi szinten nem változtak a negyedéves eladások. A Mattel 2013-as negyedik negyedéves összesített bevétele 2,11 milliárd dollár volt, éves bázisú alapon 6 százalékot csökkent.
Bryan G. Stockton, a Mattel elnök-vezérigazgatója szerint 2013 minden számítás szerint kihívást keltő év volt a kiskereskedelmi szektor számára. A cégnél nem sikerült elérniük se az éves, se a negyedéves növekedési célkitűzéseiket. A Mattel forgalmazza többek között a világszerte híres Barbie babákat és Matchbox játékautókat, de az UNO kártyajátékot is.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Ajánló a HVG legfrissebb számából.