Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Ez az első alkalom, hogy a nagyok mellett egy kisvállalkozás is hirdeti magát az amerikai reklámünnepen.
Az egyik legnagyobb amerikai sportesemény, a Super Bowl alatt zajló reklámdömpingben volt egy 30 másodperces történelmi mozzanat is, amikor lement az első kisvállalkozás olyan reklám, amely egy kisvállalkozást hirdetett. A GoldieBlox nevű startup, ami építő és technikai játékokat gyárt kislányoknak, 4 milliárdos csekket kapott a fél perces reklámért, azonban lehetséges, hogy így 111,3 millióan láttak azt, legalábbis a tavalyi rekordnézettségből kiindulva. – írja a Forbes.
A cég alapítója, Debbie Sterling egy játékboltban való sokkoló látogatás után döntött úgy, hogy építőbb játékokat fog gyártani gyerekeknek, mert úgy látta, hogy nem sok változott az ő gyerekkorához képest, még mindig minden rózsaszín, és nem éppen gondolkodásra ösztönző. „Már gyerekkorunktól arra nevelnek minket, hogy királynők szeretnénk lenni, még most is, amikor az ország mérnökeinek 14 százaléka nő” – fejti ki motivációit Debbie Sterling TED előadásában. A Kickstarteren 150 ezer dolláros tőkét összekalapozó projekt 2013-ben kezdte értékesíteni játékait, és ezzel a hirdetés könnyen lehet, hogy forradalmasítja a játékpiacot, és ráveszi a nagy játékgyártókat is, hogy felülvizsgálják és megújítsák termékskálájukat.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.