Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az amerikai Harvard egyetem diákjai kitaláltak egy új focilabdát, amely képes áramot termelni és raktározni. Amiért írunk róla, az egy igen érdekes üzlet modell, amivel a fejlett világot szeretnék meghódítani, miközben a termékkel Afrikát is támogatják.
A Soccket egy focilabdába épített generátor, amely a labda rugdosása közben termelt energiát alakítja át elektromos energiává. A rugás során elnyelődő energiát elektromos árammá alakítja, és a focilabdába épített akkumulátorban tárolja. Az összegyűjtött energiával utána üzemeltethető bármilyen kisebb elektromos eszköz, például világítás, mobiltelefon, vagy tölthető elemek. Az adatok alapján egy kis LED lámpát 15 percnyi játékkal termelt energiával 3 óráig képes üzemeltetni.
A Kickstarteren két nap alatt 14 ezer dollárt szedtek össze közösségi finanszírozásban tavaly májusban. A sorozatgyártás idén indul. A focilabdát Afrikának szánják, de új kereskedelmi üzleti modellel. Drágább árfekvésben - 100 dollár - akarnak kialakítani egy olyan változatot, amit a fejlett országokban árulnak majd. Így egy kütyü megvásárlásával a kifizetett összeg fedezné egy eszköz adományázását a fejlődő országokban.
(via Kickstarter)
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Már érthető, miért rendeltek 3000 darab új, kínainak tűnő nyomkövetős okosórát a hatóságok, miközben ennek csak alig több mint a harmada van használatban raboknál és bűnügyi felügyelet alatt állóknál. Az eszköz pontossága mellett az is kérdés, van-e jogalap távol tartani azokat, akiket veszélyesnek ítéltek a védett személyekre nézve.
15–9-re nyertek a mieink.