Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Fém két- és ötezrest kap a "nemzet mindenese", az MNB emlékpénzzel emlékezik meg Fáy Andrásról. A nagy címletű érmékkel éppúgy lehet fizetni a kereskedelmi forgalomban, mint papír társaikkal, csak éppenséggel nem érdemes, hiszen sokkal többet érnek, mint a névértékük.
Fáy András halálának 150. évfordulója alkalmából a Magyar Nemzeti Bank két emlékpénzt bocsát ki a nyáron: egy ötezer és egy kétezer forint névértékű érme kerül piacra várhatóan július 24-én – írja a Buksza lakossági spórolási blog. A kétezer forint névértékű érme réz-nikkel ötvözet, az ötezres névértékű érme pedig ezüstből van. Mindkettőből 5 ezer darabot vernek.
Fáy András a reformkor egyik fontos közéleti szereplője volt, legfőbb munkájának a Pesti Hazai Első Takarékpénztár létrehozását tartják. Az 1840-ben megalapított korabeli bank lényegében a mai OTP elődje.
További részleteket itt lehet olvasni.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.