Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Obama amerikai elnök júliusban hirdette meg a programot, hogy így támogassa a kisvállalkozásokat.
SupplierPay – azaz beszállítói kifizetés. Így nevezik az USA-ban azt a kisvállalkozói programot, amelyet Barack Obama hirdetett meg idén júliusban. A programhoz azok a nagyvállalatok csatlakozhatnak, akik vállalják, hogy beszállítóikat, viszonteladóikat – általában kisvállalatokat, családi cégeket – 15 napon belül kifizetik. Az önkéntes programhoz azonnal csatlakozott az Apple, az IBM, az AT&T, a Coca-Cola, a Johnson&Johnson, a FedEx, és mások. Hasonló már működik az USA-ban, ez a szövetségi (állami) gazdasági társaságokra vonatkozik. Ebben az állami cégek is azt vállalták, hogy 15 napon belül kifizetik a kisvállalati beszállítóikat. A QuickPay 2011-ben indult és óriási sikere volt az amerikai kisvállalkozások körében. A vállalkozók időben megkapták munkájuk ellenértékét, így beruházni, fejlődni voltak képesek. A kormány szerint 1 milliárd dollár szabadult fel 172 ezer kisvállalkozásnál pusztán azáltal, hogy időben kifizették őket. Úgy véljük, egy ilyen állami program Magyarországon is üdvös lenne. (via White House)
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Bár a statisztikák szerint folyamatosan nő a rákos megbetegedések száma a világon, valójában sokkal jobb a helyzet, mint amilyennek elsőre tűnik.
A Fidesz kommunikációs igazgatója mindkét cégnek felrótta, hogy korábban az előadó mellett álltak.