Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Obama amerikai elnök júliusban hirdette meg a programot, hogy így támogassa a kisvállalkozásokat.
SupplierPay – azaz beszállítói kifizetés. Így nevezik az USA-ban azt a kisvállalkozói programot, amelyet Barack Obama hirdetett meg idén júliusban. A programhoz azok a nagyvállalatok csatlakozhatnak, akik vállalják, hogy beszállítóikat, viszonteladóikat – általában kisvállalatokat, családi cégeket – 15 napon belül kifizetik. Az önkéntes programhoz azonnal csatlakozott az Apple, az IBM, az AT&T, a Coca-Cola, a Johnson&Johnson, a FedEx, és mások. Hasonló már működik az USA-ban, ez a szövetségi (állami) gazdasági társaságokra vonatkozik. Ebben az állami cégek is azt vállalták, hogy 15 napon belül kifizetik a kisvállalati beszállítóikat. A QuickPay 2011-ben indult és óriási sikere volt az amerikai kisvállalkozások körében. A vállalkozók időben megkapták munkájuk ellenértékét, így beruházni, fejlődni voltak képesek. A kormány szerint 1 milliárd dollár szabadult fel 172 ezer kisvállalkozásnál pusztán azáltal, hogy időben kifizették őket. Úgy véljük, egy ilyen állami program Magyarországon is üdvös lenne. (via White House)
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mintha személyes történetében mondaná fel a kormánypolitika kritikáját, olyanok Füle Zsigmond első tapasztalatai a munka világában. Ő az a 18 éves, bácsborsódi fiatal, aki keresztkérdéseket tett fel Lázár Jánosnak bajai fórumán, és panaszára, miszerint keveset keres, a miniszter úgy válaszolt: rossz helyen dolgozik.
Ismeretlen tettes ellen folytatnak nyomozást.