Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A hazai székhelyű autós navigáció fejlesztő NNG új területre megy, ehhez megvette az nFuzion, a specializált szakértelemmel rendelkező amerikai céget.
Az iGO Navigációról ismert NNG a hat évvel ezelőtti stratégiaváltással a fókuszt a kézi készülékekről az autóipari navigációs megoldások felé tolta el. Ma már ez adja a cég bevételének mintegy 80 százalékát. A döntést visszaigazolták az elmúlt drasztikus meredekséggel emelkedő pénzügyi mutatói, egy rangos európai szakmai díj is, melyeknek köszönhetően jelenleg a tíz legnagyobb autógyártóból 7 már NNG terméket használ.
Mivel a cégvezetés további lehetőségeket is lát az autóiparban, megvásárolja a georgia-i székhelyű nFuzion-t, mely 14 éve autóipari szoftvertervezéssel és prototipizálással foglalkozik.
„Egy közös projekt során ismertük meg az nFuziont, és elsőre egyértelmű volt, hogy közös a szenvedélyünk: mindketten hiszünk abban, hogy az autóiparban használt fedélzeti szoftverek a jelenleginél jóval felhasználóbarátabbak is lehetnek. Szakértelmükkel és lelkesedésükkel kiegészülve olyan eszközökön és technológiákon tudunk majd együtt dolgozni, melyekkel hatékonyan lehet az iparágban egyedülálló felhasználói élményt tervezni, kipróbálni és megvalósítani” – indokolta a döntést Balogh Péter, az NNG vezérigazgatója.
Az amerikai cég augusztus eleje óta az NNG leányvállalataként működik.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.