Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Titán Faktor Zrt. felszámolási eljárást kezdeményezett a sárospataki önkormányzat tulajdonában lévő Patakhő Kft. ellen, miután a vállalat közel 70 millió forintos tartozást nem fizetett ki a Titán Faktor Zrt. számára. A Patakhő Kft. gondoskodik többek között Sárospatak távhőszolgáltatásáról, intézményeinek energetikai, fűtés- és melegvíz-ellátásáról, így a felszámolás miatt ezen tevékenységek ellátása is veszélybe kerülhet. Veszélybe kerülhet a város távhőellátása.
A Patakhő Kft. (Patakhő) ellen indított felszámolási eljárás hátterében egy több évre visszanyúló ügy áll. A tartozás alapját a Patakhő Kft. Sinergy Kft. felé fennálló közel 51 millió forintos 2011-es tartozása képezi, amit a Patakhő akkori társtulajdonosának leányvállalata átvállalt a sárospataki önkormányzat többségi tulajdonában lévő Patakhőtől annak elkerülése érdekében, hogy a Sinergy felszámolást indítson a lakossági távhőszolgáltatást is ellátó Patakhő ellen. A tartozás átvállalás következtében a Patakhő tartozása már a tartozást átvállaló felé áll fenn, azonban fizetési kötelezettségének a mai napig nem tett eleget, így a tartozás összege mára kamatokkal együtt közel 70 millió forintra duzzadt. Mivel a Patakhő nem mutatott hajlandóságot a tartozás kiegyenlítésére, a 70 milliós forintos követelés a Titán Faktor Zrt.-hez – mint professzionális követeléskezelőhöz – került, mely elindította a felszámolási eljárást a Patakhő ellen.
A felszámolás elindulásával azonban nemcsak a szóban forgó közel 70 millió forintos követelés válik azonnal esedékessé, hanem a Patakhő Kft. valamennyi tartozása, így például a Patakhő által 2012-ben kibocsátott és a Raiffeisen Bank által lejegyzett mintegy 500 millió forintnyi kötvény is, melynek kifizetéséért Sárospatak Város Önkormányzata vállalt kézfizető kezességet. Ennek a kötelezettségnek a teljesítése valószínűleg komoly kihívás elé állítaná az önkormányzatot, figyelembe véve, hogy az önkormányzat 100 százalékos tulajdonában álló Patakhő a Titán Faktor Zrt. felé fennálló ennél kisebb összegű tartozását sem fizette ki. Így Sárospatak távhőszolgáltatása és intézményeinek energetikai, fűtés- és melegvíz-ellátása is veszélybe kerülhet.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja.
Wimbledon friss bajnoka nemcsak az edzésben, az étkezésben sem bízik semmit a véletlenre.