Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Norvég vetélytársa vásárolta fel a legnagyobb cseh élelmiszer-ipari vállalatot, a magyar Globus védjegyeket is tulajdonló Hamét – írta a napi.hu.
A norvég Orkla élelmiszer-ipari óriás 4,7 milliárd koronáért, azaz 175 millió euróért vette meg a Hamét, amelynek erős a magyarországi piaci pozíciója is – közölte a napi.hu a The Prague Post beszámolóját idézve.
A Hamé 2009-ben vásárolta meg a magyar Globus hústermékekre – májkrémekre, löncshúsokra, melegszendvics-krémekre és készételekre – vonatkozó védjegyeit. A társaságnak hét gyára van Csehországban és egy-egy további Szlovákiában, Romániában és Oroszországban.
Az eladó a Decapterus hollandiai székhelyű befektetőcsoport volt.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Kényszerhelyzetben van Orbán: Tusványoson újat és nagyot kell mondania, mint például egy vaskos jóléti csomag vagy egy népszavazás, emellett csak „kötelező elem” lehet Magyar Péter, az LMBTQ-emberek és az ukránok pocskondiázása. A Tisza elnöke sem dőlhet azért hátra: fel kell vennie a kesztyűt és kormányzóképességet is kell mutatnia.
Megy a találgatás a miniszterelnök szombati nagy bejelentéséről, a lehetőségekből egyet, úgy látszik, cáfolt.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.