Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A hírhedten rossz dél-afrikai közbiztonság hívta életre az applikációt, amely lényege, hogy vész esetén gombnyomásra riasztja a legközelebbi rendőrt.
A Namola elnevezésű mobil applikáció célja, hogy lerövidítse a rendőrség reakció idejét. Az aktiváló gomb megnyomása után, a rendőrségi diszpécserszolgálat értesítést kap a mobilról, a felhasználó koordinátáival, beazonosítja a legközelebbin elérhető járőrt és kiküldi a helyszínre. Az appot egyelőre csak a főváros, Pretoria egyik negyedében használja a rendőrség, 135 járőrautót „felszerelve” az eszközzel. A Google Play Áruházban többnyire pozitívan értékelik a fejlesztést, bár felmerülnek kérdések is, például, mi történik, ha a telefont a rablás során szintén elviszik, ami elég életszerű – írja a Quartz.
Az appot fejlesztő Happimo cég abban bízik, hogy ilyenkor a rablás szemtanúi fogják jelezni a vészhelyzetet. Egy másik felhasználó azt írja, hogy bár reméli, soha nem kell majd használnia a Namolát, azért megnyugtató a tudat, hogy veszély esetén csak egy gombnyomásra van a rendőrségtől. A készítők az alábbi videóban szemléltetik is az app működését.
Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Ajánló a HVG legfrissebb számából.