szerző:
MTI / hvg.hu
Tetszett a cikk?

Újra a Magyar Telekommal köt szerződést a kormány, pedig a Vodafone szerint a szerződéskötés jogellene és érvénytelen.

Állami intézmények számára nyújthat mobilszolgáltatást a Magyar Telekom februártól, a társaság közbeszerzésen nyerte el a megbízást – közölte a társaság hétfőn az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint az intézmények 2017 februárjától kezdhetik meg a szerződéskötést a szolgáltatóval, az ezt követő 39 hónapban a Magyar Telekom, illetve leányvállalata a T-Systems Magyarország látja el a teljes érintett kört, vagyis a kormányzati szervezeteket és a rendszerhez önként csatlakozó intézményeket (önkormányzatokat, intézményfenntartókat, bíróságokat) alapvetően mobil hang és hozzá kapcsolódó mobilinternet szolgáltatással.

Az ötmilliárd forint értékű keretszerződés csaknem 200 ezer SIM-kártyát foglal magában – olvasható a közleményben. A szolgáltató a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság (KEF) által kiírt "Mobil távközlési szolgáltatás beszerzés – 2016" keretében lett a nyertese a "Kormányzati hangalapú csomagok" központosított közbeszerzési eljárásnak.

Vodafone: Jogellenes és érvénytelen a KEF-Telekom szerződés
1,6 milliárd forintos felesleges kiadás az adófizetőknek - így kommentálta a Vodafone Magyarország a döntést. Valamint az illetékes Székesfehérvári Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságon támadta meg a Közbeszerzési Ellátási Főigazgatóság (KEF) azon határozatát, amely annak ellenére zárta ki a vállalatot a „Mobil szolgáltatások beszerzése 2016” eljárásból, hogy dokumentáltan a legjobb ajánlatot tette, olvasható a cég közleményében. 
“A 168/2004. (V. 25. ) Kormányrendelet hatálya alá tartozó intézmények részére az eljárásban a Vodafone ajánlotta a legkedvezőbb mobilszolgáltatási díjtételeket. A verseny végeredményét döntően befolyásoló, a belföldi tarifák összehasonlíthatóságát szolgáló „súlyozott szolgáltatási díjak összesen” bírálati elemre jelen eljárásban a Vodafone 2317 Ft, amíg Magyar Telekom Nyrt. másodikként 3603 Ft értékű ajánlatot tett.   A KEF túl alacsony árajánlatra hivatkozva zárta ki a pályázatból a Vodafone-t”, kétségbe vonva, hogy a Vodafone Magyarország – mint a világ második legnagyobb mobil szolgáltatójának leányvállalata – képes a szolgáltatást finanszírozni” - mondta Király István, a Vodafone Magyarország vezérigazgató-helyettese. Közölte: a KEF döntése után indított bírósági eljárás a mai napig nem zárult le, így a Vodafone felhívja az érintettek figyelmét arra, hogy amennyiben a KEF és a Telekom szerződést köt, úgy az érvénytelennek minősül, és könnyen előfordulhat, hogy a bírósági döntés nyomán meg kell majd azt semmisíteni.
A kialakult helyzetre való tekintette a Vodafone arra is felhívja a figyelmet, hogy a törvény értelmében még akkor sem lenne kötelező egy másik szolgáltatóhoz való átszerződés, ha a jelenleg folyamatban lévő bírósági eljárás lezárult volna. A Vodafone Magyarország 2014 év eleje óta a magyar állami intézmények első számú mobilszolgáltatója, mondta Király István. A vezérigazgató-helyettes hozzátette, hogy nemzetgazdasági szinten, a költségvetésnek éves szinten a felolvasott eredmények alapján éves szinten több mint 500 millió, a 3 év alatt mintegy 1,6 milliárd forintos felesleges kiadást jelenthet, ha a KEF döntése nyomán az állami intézmények nem a Vodafone által kínált feltételekkel veszik igénybe a mobilszolgáltatásokat.

Korábban a kormánynak szintén voltak szerződései a Telekommal, amelyeket azután mondtak fel, hogy a Telekom szerződést bontott az énekes Ákossal, miután a zenész egy interjúban arról beszélt, hogy a nőknek nem az a dolga, hogy ugyanannyi pénzt keressenek, mint a férfiak, hanem hogy beteljesítsék a "női princípiumukat".

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!