Tesco: még tovább tart a sztrájkkészültség

Szeptember 11-én folytatódnak a tárgyalások a cég és a szakszervezetek között.

  • MTI/hvg.hu MTI/hvg.hu
Tesco: még tovább tart a sztrájkkészültség

A Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete (KASZ) és a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezete (KDFSZ) nem kötött semmilyen megállapodást a munkáltatóval.

Az érdekképviseletek követelései között van egyebek között a létszámnak, a béremelésnek, a régóta a vállalatnál dolgozó munkavállalók megbecsülésének, a bértorlódás problémájának és a munkaeszközöknek a felülvizsgálata.

A szakszervezetek állítják, konstruktívan kívánnak együttműködni a munkáltatóval, ugyanakkor arra is felhívták a figyelmet, hogy továbbra is sztrájkhelyzet van.

A Tesco közleményében arra mutatott rá, hogy a társaság az egyeztetésen olyan, a munkatársak érdekeit szem előtt tartó megoldásra törekedett, ami nem veszélyezteti a hosszú távon fenntartható működést.

Az áruházlánc szerint építő jellegű tárgyalások folytak, számos ponton közeledtek az álláspontok, de vannak olyan területek, amelyek további egyeztetést igényelnek. Szeptember 11-én újra tárgyalóasztalhoz ülnek a felek, miközben a Tesco több témában is rendszeres találkozókat és közös munkacsoportok felállítását kezdeményezte.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?