Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Liliane Bettencourt asszony részvényeinek értéke meghaladta a 13 milliárd dollárt, a Forbes magazin legutolsó felmérése szerint, és ezzel az első helyet foglalta el a nők körében a gazdagok listáján.
A 95 éves korában elhunyt idős hölgy erről már keveset tudott, hiszen évek óta demenciában szenvedett. Egyetlen lánya emiatt 2011-ben gondnokság alá helyeztette. Sokan ugyanis visszaéltek azzal, hogy a dúsgazdag hölgy már nem egészen ura a döntéseinek.
Kínos perek sorozata jellemezte az utolsó éveket: Bettencourt asszony fotósa és bizalmi emberei mind gyanúba kerültek. Még Sárközy egykori elnök is a célkeresztbe került, mert a sajtó egy része azzal gyanúsította, hogy Liliane Bettencourt pénzelte választási kampányait. A politika nem volt idegen az idős hölgytől, hiszen férje évtizedeken át miniszter volt különböző jobboldali kormányokban, Franciaországban – írja a Le Monde.
De mitől volt ilyen gazdag Liliane Bettencourt?
Édesapja alapította a világ egyik legnagyobb kozmetikai cégét a L’Oréalt. A kiváló vegyész már a harmincas években felfuttatta a céget, és fontos szerepet játszott a politika pénzelésében is. A szélsőjobboldalt támogatta. A La Cagoule (csuklya) elnevezésű szélsőjobboldali szervezet még a németbarát Petain rendszertől is jobbra állt. Ugyanakkor viszont mentette cégének zsidó munkatársait. Liliane Bettencourt férje Mitterrand ifjúkori jó barátja volt. Együtt támogatták Petain marsall németbarát rendszerét, és együtt léptek át az antifasiszta Ellenállásba. A nácik veresége után felrótták a családnak a szélsőjobb támogatását, de a L'Oréal túlélte a politikai támadásokat. 1963-ban a tőzsdére vitték céget, és ezzel megalapozták a Bettencourt-vagyont, hiszen a család lett a főrészvényes. Második helyen a Nestlé következett, mely 1974-ben szállt be az üzletbe. Át is akarta venni az irányítást, de a család a francia kormány segítségével megakadályozta ezt.
Liliane Bettencourt asszony férje 2007-ben halt meg, és neje már nem volt teljesen képességei birtokában. Lánya hosszas pereskedés után gyámság alá helyeztette. Egy szem lánya, az 1953-ban született Francoise az örököse a hatalmas vagyonnak. Ő nem kívánja pénzelni a politikát, mint ahogy azt nagyapja és anyja tette. Talán eszébe jut az, amit édesanyja mondott a L’Oréal alapítójáról, a nagypapáról: zseniális kémikus volt, de a politikából nem értett semmit sem! Egész életében rossz csónakban evezett! A L'Oréal ezt is túlélte.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A családja körében hunyt el Ozzy Osbourne 76 évesen. Az egykor zűrös életű rocklegenda alig két hete adta le minden idők második legtöbb bevételt termelő jótékonysági koncertjét. Számos egészségügyi problémája volt, Parkinson-kórban is szenvedett.
Az amerikai elnöknek Jeffrey Epsteinnel kapcsolatban olyan összeesküvés-elmélet ellen kell védekeznie, amilyenekhez korábban ő szoktatta a most dühös táborát.