Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Az autóelektronikai és telekommunikációs berendezéseket gyártó amerikai Sanmina-SCI 2010 óta 7 milliárd forintot költött tatabányai gyárának fejlesztésére – közölte Hoffmann Károly vezérigazgató az üzem fennállásának 20. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen.
A vállalatnál most 1200 ember dolgozik, jövőre 200 fővel szeretnék növelni a létszámot – mondta Hoffmann Károly. A vezérigazgató szerint a szervizeléssel foglalkozó részlegbe 80 munkatársat, a termelőüzembe pedig 120 dolgozót keresnek.
A cég a következő években folytatja az új gépsorok telepítését. Növelik a gyártás automatizáltságát, valamint humanoid jellegű robotokat állítanak rendszerbe.
A tatabányai üzem a Sanmina-SCI legnagyobb európai gyártóbázisa. A cég bevételének kétharmada a járművek elektronikai alkatrészeinek gyártásából származik.
A társaság a járművek komputereiben és multimédiás egységeiben alkalmazott elektronikai panelek gyártása mellett telekommunikációs berendezések komplett részegységeit készíti, illetve szerverparkokban használt adattároló szekrényeket állít elő.
A Sanmina másik magyarországi gyára Miskolc mellett működik, az Alsózsolcai Ipari Parkban. Precíziós fémmegmunkálással, telekommunikációs kapcsolószekrények, bázisállomások összeszerelésével foglalkoznak, 300 fős létszámmal.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Három új telefonnal és három új okosórával állt elő idén nyári Samsung Unpacked eseményén a legnagyobb androidos gyártó.
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
Az ír rapegyüttes Izrael-ellenes jelszavakat hangoztatott.
A friss jelentés szerint ki kellett volna zárni az MNB-elnök fiának barátja, Somlai Bálint cégét.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.