Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Munkaerőhiány miatt késik a második ütem befejezése az Apollo Tyres magyarországi gumigyárában – állította a napi.hu.
A Gyöngyös mellett működő, indiai tulajdonban levő üzem azonnal tudna akár száz főt is alkalmazni – írta a napi.hu.
A gyártóbázist ugyan idén tavasszal átadták, de a beszámoló szerint a gyöngyöshalászi üzem termelését az egyre komolyabb munkaerőhiány immár komolyan akadályozza.
Egyre kevesebb a munkáskéz és a portál szerint ennek tudható be, hogy az idén őszre ígért termelésbővítés is elmaradt az üzemben.
Az indiai cég egyik vezetője, Kannan Prabhakar tavaly augusztusban még azt mondta, a személyautóhoz szükséges abroncsok gyártásának beindulását követően 2017 harmadik negyedévében beindul a teherautó- és autóbuszabroncsok gyártása is.
Ez utóbbiról a napi.hu szerint azonban immár nincs szó. A cég ezzel kapcsolatban azt közölte, hogy "a teherautó- és autóbuszabroncsokat készítő üzem kivitelezésén jelenleg is dolgozunk. A termelés beindításáról tájékoztatást fogunk adni, amikor az megkezdődik".
A cégvezető a tavaly nyári sajtóinformációk szerint arról is beszélt többször, hogy a tervek szerint a gyár fejlesztési részlegében kétszáz mérnököt alkalmaznak majd és hamarosan beindul az üzem bővítése is. Minderről úgy tűnik, már szó sincs – írta a napi.hu.
A termelési és munkaerőgondokról szóló kérdésekre a cég sajtóügynöksége azt válaszolta, hogy a gyöngyöshalászi üzemben a termelés fokozatosan indul. Ahogy folyamatosan fut fel a termelés, úgy vesz fel egyre több embert az Apollo Tyres. Ez a folyamat az előzetes terveknek megfelelően zajlik, a termelésben pedig nincs fennakadás.
A fejlesztési részleg létrehozását is cáfolta a cég a beszámoló szerint. "Az Apollo Tyres azóta, hogy bejelentette, hogy zöldmezős beruházással üzemét Gyöngyöshalászon építi fel, nem közölt olyat, hogy itt fejlesztő központot is létrehozna" – idézték a válaszukat.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Chuck Palahniuk 2023-as regénye, a Nem tart örökké már magyarul is olvasható, és választ ígér arra, miért halt meg Marilyn Monroe vagy Kurt Cobain. A művet tizennyolc éves kor alatt semmiképp sem ajánlanák – kritikusunk még fölötte se.
Felföldi József szerint a végjátékban a NER levetett minden álcát, és már simán csak lop.