Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az uniós biopiac dobogósai Németország és Franciaország, utóbbiban a termelőik még évekig nem lesznek képesek kielégíteni a növekvő igényeket. A francia feldolgozók biogabonát importálnának.
A 2016-os összesített adatok alapján 7,15 milliárd eurós bevételt produkált a bioszektor Franciaországban, ami az ezredfordulós adatokhoz képest hétszeres növekedést jelent – írta az Agrárszektor.
Tíz francia közül kilenc fogyaszt bioterméket, és heten vallják magukat rendszeres fogyasztónak a statisztika szerint (Agencebio 2017). A biotermékek fogyasztói saját egészségük megőrzése mellett jellemzően fontosnak tartják az állatok jólétét és a fenntartható fejlődést is.
A gazdáknak ez a termelési mód magasabb jövedelemszintet biztosít. Némely termelő ráadásul a biogazdálkodásban találta meg a kivezető utat kilátástalan helyzetéből, hiszen a nagy áruházláncok a konvencionális termékek felvásárlási árára komoly nyomást gyakorolnak.
A francia feldolgozók jelenleg külföldi forrásból keresnek biogabonát sör-, liszt-, és takarmánygyártás céljára, ugyanis kereslet harmadát nem sikerül fedezni a hazai termelésből. Ugyan a magyar földművelésügyi tárca gyakran hangoztatja elköteleződését a biogazdálkodás mellett, kevés az ösztönző intézkedés, és több a negatív tapasztalat, mint amilyen például a kishantosi mintagazdaság szétverése volt.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.