Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A cégalapító-vezérigazgatónak esze ágában sincs megválni egyetlen titulusától sem.
Mark Zuckerberg távozását követeli a Facebook több részvényese – írja a Financial Times. A lapnak nyilatkozik Illinois Államkincstárának vezetője, Michael W. Frerichs, aki szerint nem működik már az, hogy a Facebook alapítója a cég elnökeként saját főnöke egyben. Korábban hasonló véleményt fogalmazott meg New York City számvevőszékének az elnöke is, aki szintén független vezetőt szeretne a története legnagyobb válságát élő cég élén.
A szakemberek amiatt aggódnak, hogy a Facebook adatlopási botránya hosszabb távon is negatívan hathat a cég tőzsdei értékére. A Cambridge Analytica-ügy kirobbanása után eltelt két hétben 10 százalékot esett a Facebook részvényeinek az árfolyama, ezt azóta csak részben tudta korrigálni a cég.
A befektetőket az sem hatotta meg, hogy múlt heti kongresszusi meghallgatásán Zuckerberg bocsánatot kért – hiszen arról nem esett szó, hogy a cég változtatna saját irányításán – jegyzi meg a Financial Timesnak az intézményi befektetőket tömörítő szervezet elnöke, aki szerint nagyobb bizalma lenne a részvényeseknek a Facebookban, ha a cég elszámoltathatóbb lenne. Zuckerberg ugyanis nem csupán alapítója és elnök-vezérigazgatója a társaságnak, de a szavazataránya is 60 százalékos a cégben annak ellenére, hogy a részvényeknek csupán 14 százaléka van a kezében.
Zuckerberg ezzel kapcsolatban nemrég a Voxnak csak annyit mondott: a cég „igazán szerencsés”, mert csupán egyetlen többségi részvényes vezetheti.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.