Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Egyelőre nem jött be a váltás azoknak a csapatoknak, amelyek a Nike-t és az Adidast dobták Mészáros Lőrincék mezeiért.
Import – kínai és török – alapanyagból készülnek a 2rule sportmárka termékei – erősítette meg a Magyar Sportmárka Zrt. a Népszava információját. Azt azonban továbbra sem lehet pontosan tudni, hogy a nagyobbrészt Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó cég hol gyártatja a mezeket és melegítőket, amelyekkel immár három NB I.-es csapatot látnak el.
A zrt. vezetője és kisebbségi tulajdonosa a kormánymédiának több települést is említett mint gyártási helyszínt, ezek közül két városban – Kecskeméten és Jászberényben – a Népszava szerint nem tudnak erről, a gombai alvállalkozóval már szerződést bontottak, a rakamazival pedig még nem is kötöttek megállapodást. A lap megkeresésére a cég újabb közleményt adott ki, amelyben Jászberény már nem szerepelt, bekerült viszont Szombathely és "még legalább három kisebb" varroda.
Dárdai Pál a reklámarca Mészáros Lőrinc sportmárkájának
Ebben a szezonban három NB I.-es csapat játszik majd 2rule szerelésben, felkészülnek az olimpikonok.
A zrt.-nek egyelőre nincs központja, bemutatóterme, a telephelyén a társaság neve nincs kiírva. A honlapja a hétvégén elindult ugyan, a webshopja azonban nem, csak annyi derül ki róla, hogy aki a 2rule termékeit választja, az "sporttörténelmünk legendás küzdelmeinek hagyományait" viselheti magán. Azt is állítják, hogy saját technológiát fejlesztettek 2RCool névvel, aminek "köszönhetően ruháink a bőröddel együtt lélegeznek". Az Adidasnak is van hasonló technológiája, azt ClimaCoolnak nevezték el.
A Dárdai Pállal reklámozott 2rule-ra váltás egyébként nem hozott szerencsét a Felcsútnak, a Haladásnak és a Diósgyőrnek: mindhárom csapat vereséggel kezdett a bajnokságban.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A külügy megtalálta Habsburg György párizsi nagykövet utódját.
A kormány indokként az állam nemzetközi célkitűzéseinek megvalósítására és a gazdasági kapcsolatok alakulására hivatkozik.
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Szeptember 1-én kezdődik és 2026. június 19-ig (péntekig) tart.
Az egész késő esti talkshow-formátum került végveszélybe.
A Tisza Párt elnöke szerint a dolgozószobája helyéről a politikai közösség döntene.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.
Még a magyar kormányfő illiberális politikája sem riasztja el őket.