szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az új amerikai tulajdonos által végzett tavalyi vagyon-felülvizsgálaton csaknem hétszázmilliós veszteséget könyvelt el a Sziget egyébként nyereséges szervezője.

Sziget 2018
Rekordot dönt-e az idei Sziget? Mennyi a sör? Milyen a buli a VIP-ben? Britek vannak többen vagy hollandok? A Sziget egymilliárd forinttal többet költött idén a fellépőkre, mi pedig idén is ott vagyunk, és megmutatjuk, mit lehet kihozni egy hét együttlétből.
Friss cikkek a témában

Történetének legnagyobb veszteségét könyvelte el a tavalyi Sziget: 655 millió forint mínuszban zártak, de a szám megtévesztő. Az üzemi eredmény ugyanis 912 milliós plusz volt – írta a Népszava. Az üzemi eredményt lerontó másfél milliárdos értékvesztés abból származik, hogy leányvállalatuk, a Volt Event Kft. értékét gyakorlatilag nullára írták le.

A Volt Eventet Fülöp Zoltán és Lobenwein Norbert alapította a Volt és a Balaton Sound nevű könnyűzenei fesztiválokra. 2010-ben aztán a Sziget megvásárolta a Volt Eventet, és a két szervező megkapta a Sziget-cég tizedét. Bár a Volt Event a piaci helyzetének megfelelő másfél milliárdos értéken szerepel, a Népszava értesülései a Sziget-többséget tavaly megszerző amerikai tőkealap kifogásolta a felállást. Véleményük szerint az után, hogy a két fesztivál átkerült a Szigethez, a Volt Event elvesztette értékét.

A legsikeresebb év egyébként 2016 volt a Sziget számára, akkor 1,5 milliárdos nyereséggel zártak. Bár az amerikai tőkealap ezután vásárolta fel a céget, a nyereség még az eladókat illette. A Népszava értesülései szerint a tőkealap tőkecsökkentéssel most vonhatja ki a tavalyi Sziget 912 millió forintos nyereségét, de ennek módja még kérdéses, hiszen a Sziget alaptőkéje mindössze 26,3 millió forint.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!