Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Szöultól délre fekvő Seongnam településen buldózerek dolgoznak. A hatalmas munkagépek eltüntetik a föld színéről az ország legnagyobb kutyahúskomplexumát.
Valójában hat üzemről van szó, ahol a tenyésztőktől beszerzett állatokat tartották, majd megölték és feldarabolták. Az állatvédők szerint elképesztően brutális módon: az áramütéses kivégzés, majd a tetem szétdarabolása a leendő sorstársak szeme láttára történt, hiszen a ketrecekben tartott állatok ugyanabban a hatalmas üzemcsarnokban voltak. Sokéves jogi, bírósági harc eredménye a döntés: az illetékes szöuli bíróság az üzem felszámolását engedélyezte a kisváros önkormányzatának és a folyamat el is kezdődött, a kutyavágóhíd helyén közpark létesül.
A statisztikák szerint 2017-ben egymillió kutyát ettek meg Dél-Koreában, ahol a kutyahús, a tradíciók szerint, ünnepi csemege. De az idők változnak. Egy ugyancsak tavalyi felmérés szerint az ötvenmilliós Dél-Korea lakosainak hetven százaléka nem eszik kutyahúst, viszont kb. tízmillióan tartanak házi kedvencet, főleg kutyát. A megkérdezettek negyven százaléka szerint kellene csak betiltani a kutyahús forgalmazását, és hatvanöt százalék véli úgy, hogy a többi állathoz hasonló módon, relatíve „humánusan” végezzék a kutyák a vágóhidakon.
Bármilyen fura, de Dél-Koreában nincs törvény a kutyavágóhidak és húsüzemek működtetéséről. Vagyis az ágazat, amely még most is jelentős, a szürkezónában van. A fiatalok tabu témának tartják a kutyatenyésztést, és nem esznek kutyahúst. Az egyre befolyásosabb állatvédő szervezetek pedig a totális tiltás mellett vannak. Példaként emlegetik Hongkongot, ahol már tavaly betiltották a kutyahús forgalmazását. Ez a jelek szerint előbb-utóbb Dél-Koreában is megtörténik. Ettől persze illegálisan még működni fognak az állattenyésztő telepek és a kutyavágóhidak. Már csak azért is, mert például Kínában és Vietnamban is különleges ünnepi csemege a kutyahús, és a hatóságok szigora, némi kenőpénzzel, simán kijátszható. (via AFP)
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.