Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Kevés lett a nyáron megrendelt bútor, így az eredeti szerződés aktualizált értéke jócskán megemelkedik.
Még a nyáron írtunk arról, hogy Matolcsy György jegybankelnök fia, Matolcsy Ádám cége bútorozhatja be a Testnevelési Egyetem (TE) új campusát. Az intézmény a kormánytól 40 milliárd forintot kapott fejlesztésre, ebből 207,5 milliót költöttek a Matolcsy Ádám érdekeltségébe tartozó Balaton Bútor Kft.-nél. A közbeszerzést gyorsított eljárásban zárták le.
Most a 24.hu azt írja, valószínűleg nem lett elég a megrendelt bútor, ezért a TE utánrendelést kért, még 144 bútort vásároltak szintén Matolcsy fiának cégétől. Így az eredeti szerződés aktualizált értéke, nettó 207,5 millió forintról 222,9 millió forintra emelkedik.
A Balaton Bútor Kft.-ben a tavaly rekordévet záró Magyar Stratégiai Zrt.-n keresztül tulajdonos Matolcsy Ádám, aki a részvénytársaság egyetlen részvényese. A 2008-ban alapított, 132 főt foglalkoztató kft. nettó árbevétele 2016-ra majdnem félmilliárd forinttal, 1 milliárd forintra visszaesett az Opten adatai szerint, de 2017-ben már csaknem 1,8 milliárd forintot számláztak ismét.
Matolcsy Ádám 2015 végén lett a bútorgyár tulajdonosa, amihez besegített neki a Matolcsy György unokatestvére, Szemerey Tamás tulajdonában álló Növekedési Hitelbank hitele.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.