A kínai turistákat vette célba Mészáros Lőrinc szállodalánca

A Hunguest Hotels szeretné bővíteni vendégkörét.

  • hvg.hu hvg.hu
A kínai turistákat vette célba Mészáros Lőrinc szállodalánca

Együttműködési megállapodást kötött Kína egyik legjelentősebb idegenforgalmi vállalatával, a luxusszállodákkal, bevásárlóközpontokkal és egy légitársasággal is rendelkező BTG-Jianguo-csoporttal a Hunguest Hotels – írja az Index. A Mészáros Lőrinc-féle Konzum csoport tulajdonában lévő szállodalánc közleménye szerint a megállapodás csak a kezdet: az aláírás „csak az első lépése annak a további tíz évre tervezett szakmai és gazdasági együttműködésnek, melynek köszönhetően a Hunguest számára fokozatosan megnyílik az út a Kínából érkező, mind jelentősebb mértékű turizmus által nyújtott lehetőségek kihasználására”.

A megállapodásban mindkét fél vállalta, hogy magyar- illetve kínaibarát szállodákat hoznak létre, hogy a vendégek anyanyelvükön is tájékozódhassanak a hotel által kínált lehetőségekről, továbbá kölcsönösen bemutatják egymás szolgáltatásait.

A közlemény szerint a Hunguest Hotelsnek olyan hiánypótló szolgáltatások elindítására és piacképes termékek kialakítására nyílik lehetősége, amely „jelentősen hozzájárulhat a vendégkör bővítéséhez”, a következő 10 évben a kultúra és gasztronómia mellett az „üzleti-gazdasági együttműködésekben is szorosabbra kívánják fűzni kapcsolatukat”.

A BTG-Jianguo-csoport 20 városban több mint száz szállodát üzemeltet, 42 ezer embert foglalkoztat és több mint 25 millió jüan, vagyis több mint ezermilliárd forint a bevétele évente.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.