Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A repülőgép motorokat gyártó cég világszerte 50 ezer alkalmazottat foglalkoztat.
A repülőgépipar termelési fennakadásai miatt többezres elbocsátására kerülhet sor a brit Rolls-Royce hajtóműgyártó vállalatnál az AFP hírügynökség belső vállalati forrásra hivatkozó beszámolója alapján.
A tervet ismertető belső forrás tájékoztatása szerint a létszámcsökkentés akár 8 ezer fő, az alkalmazottak 15 százaléka is lehet. A Rolls-Royce világszerte 50 ezer alkalmazottat foglalkoztat, ebből 24 ezret Nagy-Britanniában.
A Rolls-Royce szóvivője "példátlannak" nevezte a koronavírus-járvány gazdasági következményeit. Elmondta, hogy a vállalat időben meghozta ugyan a lehetséges intézkedéseket költségei csökkentése és likviditásának megőrzése érdekében, ezek azonban "nem bizonyultak elegendőnek". A cég vezetése jelenleg további lépésekről folytat tárgyalásokat a szakszervezetekkel. A szóvivő tájékoztatása szerint az esetleges elbocsátásokról a Rolls-Royce legkésőbb május végéig meghozza a döntést.
A Rolls-Royce 2018-ban már csökkentette alkalmazottai számát 4600 fővel, akkor elsősorban ügyviteli területeken. A mostani elbocsátások az értesülés szerint főként az utasszállító gépek számára hajtóműveket gyártó területeken dolgozókat érintik majd.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A külügy megtalálta Habsburg György párizsi nagykövet utódját.
A kormány indokként az állam nemzetközi célkitűzéseinek megvalósítására és a gazdasági kapcsolatok alakulására hivatkozik.
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Szeptember 1-én kezdődik és 2026. június 19-ig (péntekig) tart.
Az egész késő esti talkshow-formátum került végveszélybe.
A Tisza Párt elnöke szerint a dolgozószobája helyéről a politikai közösség döntene.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.
Még a magyar kormányfő illiberális politikája sem riasztja el őket.