Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A Bloomberg listáját a techóriások vezetői uralják.
A 89 éves legendás befektető nemrég újabb 2,9 milliárd dolláros átutalással erősítette meg néhány jótékonysági alap pénzügyi helyzetét. Vagyona ezzel csökkent, és immár csak a nyolcadik helyre elég a Bloomberg dollármilliárdos listáján – amióta létezik a lista, most először szorult ki az első ötből.
Warren Buffett vagyonát immár csak 68,6 milliárd dollárra becsüli a Bloomberg, és ezzel egyre jobban leszakad az élvonaltól. Nem biztos, hogy ez bántja a 89 esztendős "omahai bölcset", aki évtizedeken keresztül az amerikai befektetők bálványa volt, mert mindig eltalálta a fő trendeket. Buffett az elmúlt években többször is kijelentette: szeretné, ha a halála pillanatában már csak kevés részvényről kellene dönteni.
A helyén most nyomulnak az informatika sztárvállalkozói, élükön Jeff Bezosszal, az Amazon alapítójával, aki a járvány idején is hatalmas összegekkel gyarapította vagyonát. Az informatikai részvények árfolyama átlagosan több mint 20%-kal nőtt az idén – írja a Bloomberg.
A világ hét leggazdagabb embere közül hat a techvilághoz tartozik, az egyetlen kivétel a hetedik Bernard Arnault, Európa leggazdagabb embere, aki a párizsi luxusdivatból alapozta meg vagyonát.
Bezos 68 milliárd dollárral növelte meg idén a vagyonát. Steve Ballmer, a Microsoft egykori vezérigazgatója 18 milliárd dollárral lett gazdagabb 2020-ban. A Google két társalapítója is bekerült a legjobb ötbe: Larry Page és Sergey Brin is megelőzte a veterán Warren Buffetet.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.