Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A keresőóriásnál meghosszabbították a home office-t szeptemberig, de utána se kell majd minden nap bemenni az irodába.
2021-ig meghosszabbítják a koronavírus-járvány miatt bevezetett teljes home office-t a Google-nél – írja a Reuters Sundar Pichai vezérigazgató belső, munkavállalóknak kiküldött köremailjére hivatkozva. A Google egyike volt a világon az első nagyvállalatoknak, amely azt kérte a dolgozóitól: egyáltalán ne menjenek be az irodába. Az irodába való visszatérés idejét már többször kitolták, legutóbb 2021 júliusára, ez módosult most szeptemberre.
A Google ráadásul szeptemberben sem akar visszaállni a teljes irodai munkarendre, Pichai tájékoztatása szerint valamiféle rugalmas heti munkarendet tesztelnek éppen. A rugalmas beosztás része lenne, hogy a munkavállalók legalább heti három nap bemennek az irodába, a többi napon pedig otthonról dolgoznak.
„Feltevésünk szerint a rugalmas modell növelni fogja a produktivitást, az együttműködést, és javítani fogja az emberek közérzetét” – írta Pichai.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Öt évtizede Steven Spielberg A cápával megteremtette, két évre rá barátja, George Lucas a Csillagok háborújával megerősítette a nyári bombasiker intézményét. A vakáció idején korábban olyan filmeket mutattak be, amelyektől nem vártak kirobbanó eredményt.
A napokban az orosz közlekedési miniszter is így járt, majd néhány órával később holtan találták meg az autójában.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?