Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
18 milliárd forint nyereséget szerzett 2021-ben a Magyar Suzuki Zrt., a cégvezetők úgy döntöttek, hogy a további fejlesztések érdekében nem vesznek ki osztalékot.
Az egy évvel korábbi 20 millió euróról 48,8 millió euróra, vagyis év végi árfolyamon 18 milliárd forintra növelte az adózott eredményét 2021-ben a Magyar Suzuki Zrt. – derül ki a cég éves beszámolójából.
Az esztergomi székhelyű cég 1,75 milliárd euró, azaz 648 milliárd forint árbevételt szerzett. A legnagyobb különbség 2020-hoz képest az, hogy a beszámoló „egyéb ráfordítások” sorában most csak egy 20,5 millió eurós tétel szerepel, míg egy évvel korábban 250 millió eurót jelentett ez.
A dolgozói létszám folyamatosan nő: 2019-ben 2350 alkalmazott volt, 2020-ban már 2558, 2021-re ez a szám 2697-re emelkedett.
Azért, hogy a beruházásokat tudják folytatni, a cég vezetése úgy döntött, hogy nem vesznek ki osztalékot.
Most ugyan a 2021-es gazdálkodás adatait kellett leadni, de a mellékletben megemlítették, hogy miközben írták a beszámolót, kitört az orosz-ukrán háború, ezért megnézték, hogy ez milyen kockázatokkal jár a cég számára. Azt írták: „nem azonosítottunk olyan konkrét körülményt, amely jelentős hatással lenne a Társaság 2022. évi pénzügyi helyzetére, pénzügyi teljesítményére vagy cash flow-ira. A helyzet bizonytalansága és változékonysága miatt azonban lehetséges, hogy ilyen jelentős hatású körülmények felmerülnek.”
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.