szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Egyelőre nem követik az Aldit, ahol hétvége óta vannak jelentősebb korlátozások.

Szombaton, egy héttel karácsony előtt vezetett be az árstopos termékre mennyiségi korlátozást az Aldi, étolajból 1 litert, tejből 1 litert, sertéscombból 1 csomaggal, krumpliból 1 kg-t lehet egyszerre venni. A teljes lista itt olvasható. A korlátozást azzal magyarázza a cég, hogy biztosítani szeretnék, hogy minden fogyasztó hozzájusson az árstopos termékekhez.

A Telex megkérdezte a Lidlt is, hogy terveznek-e ehhez hasonló további szigorítást, hiszen bizonyos korlátozás eddig is volt náluk. Az áruházlánc jelezte, hogy nem készülnek ilyenre, mindez az esetükben azt jelenti, hogy

  • lisztből és cukorból 5–5 kilót lehet venni,
  • tejből 6 litert,
  • az étolaj 1 literes változatából 3 db, míg a 2 és 5 literesből 1 db vásárolható egyszerre.
  • az étolaj 1 literes változatából 3 db, míg a 2 és 5 literesből 1 db vásárolható egyszerre.
  • A csirkemell 1000 grammos kiszerelésből 3 db; a 2000 grammos (XXL) kiszerelésből 2 db vásárolható, de az 500g-os, valamint a csemegepultban kapható csirkemellre nincs mennyiségi korlátozás.
  • A lédig burgonyából maximum 5 kg, a csomagolt burgonya esetében kiszereléstől függően 1–3 csomag,
  • tojásból pedig 30 db, illetve a 18 darabosból 2 csomag az egyszerre megvásárolható mennyiség a Lidl üzleteiben.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Kovács Gábor Gazdaság

Zsákutcába jutott a kormány az árstopokkal, mégis az utolsó pillanatig ragaszkodik hozzájuk

Négyből két árstop már elesett, szóval nem igaz, hogy „működnek”. Nem igaz, hogy a kormány a termékhiányhoz köti az árstopok kivezetését, hiszen termékhiányok vannak. Nem igaz, hogy az árstopok mérséklik az inflációt, ellenkezőleg, növelik azt. Nem igaz, hogy a kormány mindent megtesz az árstopok fenntarthatóságáért – hiszen az árstopok önmegsemmisítő intézkedések.