Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A fogyasztó hatású Wegovy-t és Ozempicet gyártó Novo Nordisk a luxusbrand-halálcsillag LVMH-t taszította le a trónról.
Röviddel az után, hogy Nagy-Britanniában is piacra dobták a fogyasztótablettáját, a dán Novo Nordisk lett Európa legértékesebb cége, írja a BBC.
A Wegovy-t gyártó társaság a Louis Vuittont, Diort és további luxusbrandeket tömörítő LVMH-t nyomta le, miután piaci értéke hétfőn 428 milliárd dollárra emelkedett.
Az előzés egyébként először – rövid időre – pénteken történt meg, az akkori piaczáráskor 424,7 milliárd dollárra értékelték a vállalatot, míg az LVMH-t 420,1 milliárdra. A Novo Nordisk értékének felszökésében nagy szerepet játszik másik gyártmánya, a szintén fogyasztó mellékhatásokkal bíró Ozempic cukorbetegség-gyógyszer is.
A Wegovy pirulát heti egyszer kell bevenni, és a hírek szerint leegyszerűsítve úgy működik, hogy átveri a szervezetet: a benyelője úgy érzi, már alapból teleette magát, ezért kevesebbet szed a tányérjára, és végeredményben lefogy. Az USA-ban már 2021-ben megkapta a forgalmazási engedélyt, állítólag Elon Musk is szedi.
A szakértők ugyanakkor hangsúlyozzák, hogy a "csodagyógyszernek" becézett tabletta nem helyettesíti az egészséges étrendet és a mozgást – a tesztkörökön átesett emberek, miután elhagyták a szedését, visszahíztak.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.