Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Új programot indít a Sanofi a daganatos megbetegedéssel küzdő dolgozók számára. Mint írták, sokan érzik úgy, hogy egy ilyen betegséggel hátrányba kerülnek a munkahelyükön, de segíthet a krízisben, ha a vállalattól támogatást kapnak.
Támogatást biztosít a Sanofi a daganatos betegségben érintett munkavállalói számára – jelentette be a cég. A rákkal diagnosztizált dolgozók szociális, mentális és anyagi támogatást kapnak, valamint munkabér-kiegészítést, akár 12 hónapon át. A programot Magyarországon is elindítják.
A Sanofi a sajtóközleményében kitért arra: Magyarországon 2020-ban a rákkal diagnosztizáltak 39 százaléka volt munkaképes korban. Egy olyan – igaz, az USA-ban készült – kutatást is idézett, amely szerint az emberek 35 százaléka úgy látja, a daganatos megbetegedésben szenvedőket általában megbélyegzik a munkahelyen. Ugyanebben a felmérésben viszont 78 százalék mondta azt, hogy akit rákkal diagnosztizálnak, de támogatást kap a munkahelyétől, az nagyobb valószínűséggel jól boldogul a munkában.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Idén először a kormány nem utólag dob mentőövet az adósságoktól roskadozó kórházaknak, hanem már év közben folyósít 150 milliárd forintot. Ebből 47 milliárdot csak a kórházi koszt feljavítása visz el. Arról, hogy mire elég mindez, és mit kellene tennie a következő kormánynak, Sinkó Eszter egészségügyi közgazdászt kérdeztük.
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.