Változások az adózás rendjében – mire kell figyelniük a cégvezetőknek?
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Egyre több pénz van 2010 óta az ország leggazdagabb egy százalékánál.
96 400 milliárd forintra nőtt a magyar háztartások vagyona – adta ki nemrég a Magyar Nemzeti Bank. Az ilyen híreknél mindig sokan megkérdőjelezik, tényleg igaz-e, hiszen a legtöbbeknél valóban nincs tízmillió forint. A Blochamps Capital statisztikái alapján most az Economx megírta, hogy ez a vagyon a következőképp oszlik meg:
Egész pontosan 33,46 – 33,8 – 32,74 a százalékos eloszlás a három csoport között.
A leggazdagabb 1 százalék vagyoni aránya ehhez hasonló egész Közép-Európában, a felső 10 százalékban viszont közelebb vagyunk az orosz állapothoz, mint a közép-európaihoz.
Az is látszik a hosszú időtávú összehasonlításon, hogy a 2010-es évek hoztak nagyobb fordulatot. Addig a leggazdagabb 1 százaléknál az összvagyon 24 százaléka volt, a 2–10. százaléknál pedig 35 százalék.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.
Egyszerre többet is.
Alsó hangon hatmillió forintot viselt magán.
A politikus azt mondja, ők nem elemezgetni akarják a politikát, hanem értékek mentén építenének közösséget.