Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A vállalat eddig részben magántulajdonban volt.
Száz százalékban a Fővárosi Önkormányzat tulajdonába kerül Budapest dísz- és közvilágítása – jelentette be Karácsony Gergely főpolgármester a Facebookon.
„A Budapesti Dísz- és Közvilágítási Kft. (BDK) eddig részben magántulajdonban volt. A külföldi befektetővel kötött szerződés lejártával most lehetőség nyílik arra, hogy visszavásároljuk a cég magántulajdonban lévő felét” – írta bejegyzésében Karácsony.
Hozzátette, a Budapest mindennapi működése szempontjából fontos cég a jövő évtől a főváros több cégét – Főkert, Főtáv, Temetkezési Intézet, FKF, FŐKÉTÜSZ – tömörítő Budapesti Közművek (BKM) fennhatósága alá került.
A Budapesti Közműveket 2021-ben azért hozták létre, hogy egy nagy vállalat alatt költséghatékonyabban tudjon működni a főváros többi cége. Karácsony Gergely szerint ezzel az elmúlt években több milliárdot spóroltak, az innen származó megtakarításból vásárolják most vissza a BDK-t.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Cunamiként zúdítja a kormány a támogatásokról szóló bejelentéseket, ám ezek valójában azt mutatják, hogy az állam továbbra is igyekszik kivonulni a szociálpolitikából.