Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A miniszterelnök apjának három cége közül kettő fizetett osztalékot tavaly.
1,87 milliárd forint nyereséggel zárta a Dolomit Kft. 2023-at – derül ki a vállalat most beadott éves beszámolójából. A tulajdonosok néhány százezer forintot kivéve ezt az egész profitot ki is vették osztalékként – így az 51 százalékos többségi tulajdonosnak, Orbán Győzőnek nagyjából 960 millió forint jutott. A miniszterelnök apján kívül még tíz embernek van egyenként 4,88 százalékos tulajdonrésze, egyikük neve sem ismert a politikából.
Az látszik, hogy nem 2023 volt a magyar építőipar csúcséve: a Dolomit bevétele egymilliárd forinttal, 4,8 milliárdra csökkent.
Orbán Győzőnek ezenkívül még két cégben van tulajdona. Közülük a híresebb a szintén bányászattal foglalkozó Gánt-Kő, amelynek 100 százaléka az övé, ezúttal 8,9 millió forint profitot hozott, ami csekély, de mégis jó ahhoz képest, hogy egy éve még mínuszban volt. Ebből a cégből nem vett ki az idősebb Orbán osztalékot.
Egy kicsi pénz befolyt viszont az ingatlanokkal foglalkozó, szintén 100 százalékban Orbán Győzőhöz tartozó PSU Kft.-ből, ebből az egyedüli tulajdonos 7 millió forint osztalékot vett ki. Ez ahhoz képest nagy összeg, hogy az egész éves profit ennél kevesebb, mindössze 3,9 millió forint lett, úgyhogy még az eredménytartalékból is kivettek néhány milliót.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.