Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
51 milliárd forintért kaszinóztak tavaly Budapesten, ennek a pénznek nagyjából az ötöde került át a koncesszió tulajdonosainak zsebébe.
11,5-ről 20,5 milliárd forintra növelte nyereségét a Las Vegas Casino Játékkaszinó Üzemeltető Zrt. A cég annak köszönheti az ilyen nagy profitot, hogy leányvállalata, az LVC Diamond átutalt 12 milliárd forint osztalékot. A cégcsoport öt budapesti kaszinót működtet – a Corvin, az Atlantis, az Atrium, a Sofitel és a Tropicana tartozik hozzájuk –, ezekből 51,7 milliárd forint bevétel érkezett tavaly. Ez szép szám, de azért érdemes hozzátenni, hogy mindössze 7,5 százalékos növekedés volt egy év alatt, jóval kisebb az éves inflációnál, tehát spóroltak az emberek a kaszinózáson is.
Az LVC vezetői úgy döntöttek, a profit nagyjából felét, 10,04 milliárdot utalják tovább osztalékként. Hogy még egy kanyar legyen a történetben, mielőtt a valódi tulajdonosokhoz eljutunk: a Las Vegas Casinót a Garinvest nevű cég birtokolja, ez pedig a végül 20 milliárdos profitjából (amelynek nyilván így fontos része a kaszinópénz) 8,4 milliárdos osztalékot fizetett. És itt már végre emberek nevei következnek!
A vállalat többségi tulajdonosa ugyanis közvetetten Garancsi István – hozzá tartozik a Market Építő többségi része is, amely most a 21 milliárd forintos profitja után nem fizetett osztalékot. A kisebbségi tulajdonrész Habony Árpádé, aki akkor szállt be, amikor Szalay-Bobrovniczky Kristóf eladta a tulajdonrészét, hogy honvédelmi miniszter lehessen inkább. A vállalatnak 2056-ig van koncessziós joga a kaszinóüzemeltetésre – Garancsi 91, Habony pedig 88 éves lesz akkor, szóval nyugodtan beszélhetünk nyugdíjas állásról.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.