Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Az üzletember szerint egy „nagyon súlyos emberi árulás, anyagi lehúzás” okozta a cég mélypontját, de már túl vannak ezen.
Bár tavaly márciusban arról szóltak a hírek, hogy Cserpes István harminc év után eladja cégét, a Cserpes Sajtműhelyt, a tulajdonos most meggondolta magát.
„Sokáig keresgéltünk vevőt, de végül úgy döntöttünk, hogy megtartjuk a céget” – fogalmazott Cserpes a Heteknek, hozzátéve, hogy noha találtak megfelelő vevőt, az ad neki „békességet”, ha folytathatja a családi üzletet.
Úgy látja, a legfőbb feladat most az, hogy megtalálják a további fejlődés, a megújulás irányát. „Járvány ide, energiaválság oda, a mélypontot leginkább egy nagyon súlyos emberi árulás, anyagi lehúzás okozta nekünk, ami éveken át zajlott anélkül, hogy ezt felismertük volna” – mondta. Szerinte a nehézségek után a tanulság az, hogy „a talpon maradásban kulcsfontosságú az emberi tényező, az, hogy kibe helyezzük a bizalmunkat, mert az ilyen visszaélések sajnos teljesen általánosak”.
Mint mondta, míg a kihívások sűrűjében a dolgozói és a családtagjai mellé álltak, és erőt adtak a folytatáshoz, addig azok, akik meglopták és átverték, a tulajdonosváltás hírére mind elhagyták a céget.
A kapuvári Cserpes Sajtműhelyt 1992-ben alapította Cserpes István, jelenleg 234 főt foglalkoztat. Az Opten szerint a cég nettó árbevétele 4 milliárd 175 millió forint, adózott eredménye 439 millió forint volt 2023-ban.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Az elektromos járművek terjedésével az akkumulátorgyárak már bevették Európát, de sürgősen gondoskodni kell az akkuhulladék feldolgozásáról is. A becslések nagyon rövid időn belül mennyiségi ugrást jósolnak.
Felföldi József szerint a végjátékban a NER levetett minden álcát és már simán csak lop.