Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Tényleg fel lehet nem is egy, hanem rögtön két céget építeni a retró érzésre alapozva? Miben más ma vállalkozónak lenni, mint 20 éve? A Mérlegen legújabb adásának vendége Vidák László, a Tisza cipő és a Menza étterem tulajdonosa.
Folytatódik a Mérlegen, a HVG üzleti podcastjának negyedik évada, ahol továbbra is sikeres magyar vállalkozókkal beszélgetünk arról, hogyan építették fel a saját cégüket, és mit tanácsolnának azoknak, akik most vágnának bele.
Az évad második adásában Vidák László volt a vendégünk, aki több mint 20 éve, hogy felélesztette a Tisza cipőt, és elindította az ugyancsak retró érzésre épülő éttermét, a Menzát. A podcastban szó lesz arról, hogy meddig lehet fenntartani az érdeklődést a régi idők termékei iránt, illetve hogyan lehet az új generáció számára is vonzóvá tenni, de természetesen beszélünk arról is, hogy milyen volt együtt dolgozni Azahriah-val, mennyire folyt bele a kollaborációban elkészült cipő készítésébe, és egyáltalán: hogyan jött az együttműködés.
Azt a témát sem kerüljük ki, hogy miért kerül annyiba egy cipő, amennyibe, olcsóbb lenne-e, ha Magyarországról Ázsiába vinnék a termelést, illetve miért lett veszteséges tavaly a Tisza cipő.
A műsor elején ezen túl szó lesz még Donald Trump közösségi oldala kapcsán arról, hogy mi minden képes befolyásolni egy cég értékét, valamint arról is, hogy örökölhetnek-e vagyont a háziállatok.
Iratkozzon fel a Mérlegen csatornájára itt: Spotify, Apple Podcasts.
Vagy kövesse és hallgassa meg a HVG Podcastok műsorait az alábbi platformok bármelyikén: Spotify, Apple Podcasts, SoundCloud, YouTube.
Váltsd velünk valóra! – a műsort a Raiffeisen Bank támogatja.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.
A választási vereségtől félve játssza ki Orbán Viktor az „ukrán kártyát”. Mi lehet a háttérben, mi jöhet még, és mi történt a szomszédokkal békét teremtő Orbánnal?
Öt újabb kastély sorsáról döntött Lázár János, négy került NER-közeli nagyvállalkozókhoz, egyet a szabolcsi megyei önkormányzatnak adott az Építési és Közlekedési Minisztérium.
Magyarország, Szlovákia és Románia sincs jó helyzetben.