Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Patrick Soon-Shiong korábban, a Washington Post tulajdonosához, Jeff Bezoshoz hasonlóan nem engedte, hogy a rovat szerkesztőségi állásfoglalásban támogassa Kamala Harrist.
Mesterséges intelligencián alapuló elfogultságmérőt akar elhelyezni a Los Angeles Times cikkeiben a lap tulajdonosa – írja a Guardian.
A techmilliárdos Patrick Soon-Shiong ezen tervéről egy podcastműsorban beszélt, amelynek az egyébként konzervatív nézeteket valló házigazdája, Scott Jennings maga is csatlakozik az LA Times szerkesztőségéhez.
Soon-Shiong elképzelése persze újabb vihart szabadított el a lapnál, ahol mostanra a napi rutin részévé váltak a felmondások. Legutóbb a milliárdos azt is megakadályozta, hogy a szerkesztőség véleményrovata bejelentse Kamala Harris támogatását Donald Trumppal szemben.
Az elfogultságmérő Soon-Shiong tervei szerint jelezni fogja az olvasónak, hogy melyik oldal felé húznak az általa olvasott cikk forrásai, és egyetlen kattintással hozzá tud majd férni a másik oldal érveihez is.
A milliárdos arról is beszélt, hogy a kulisszák mögött, titokban zajlott az alkalmazás fejlesztése, és ha minden jól megy, januárban debütálhat is.
Soon-Shiong bejelentése gyorsan kiváltotta a szerkesztőség dolgozóinak többségét képviselő szakszervezet rosszallását:
„A lap tulajdonosa nyilvánosan azt állította, hogy munkatársai elfogultak, anélkül, hogy bizonyítékokat vagy példákat hozott volna fel” – áll a közleményben.
Az elfogultságmérőt azt követően jelentette be Soon-Shiong, hogy korábban már jelezte, hogy több konzervatív hangot szeretne a lap véleményrovatába. Ezen vérfrissítés keretein belül érkezik majd Jennings is a laphoz, aki sietett is kijelenteni, hogy azokat az amerikaiakat kívánja képviselni, akik úgy érzik, hogy a hagyományos médiafelületeken nem vettek eddig róluk tudomást, vagy ha igen, akkor is csak gúnyt űztek belőlük.
Nem Soon-Shiong az egyetlen, aki az elnökválasztási kampány véghajrájában találta ki, hogy a birtokában lévő lapban ne jelenjen meg támogató állásfoglalás a demokraták jelöltje mellett, így tett Jeff Bezos a Washington Posttal is. Erről az ügyről az alábbi cikkünkben olvashat: