Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Röpködnek a milliódolláros adományok Trump beiktatására. Legutóbb per lett a szabálytalanul elköltött adományok vége.
A legnagyobb amerikai vállalatok – főleg a techszektorból – sorra jelentik be, hogy jelentős adományokkal járulnak hozzá Donald Trump megválasztott elnök beiktatási alapjához.
És nem apró összegekről van szó, többen egymillió dollárt (jelenlegi árfolyamon 390 millió forint) vagy még többet adományoznak.
A Reuters összesítése szerint:
A megválasztott elnökök beiktatási alapjának történő adományozás bevett szokás, eddig Trump tartja a rekordot, az előző ciklusa előtt 107 millió dollárt szedett össze. A washingtoni ügyészség később eljárást indított a pénzek szabálytalan elköltése miatt. Az ügyet peren kívüli megegyezéssel rendezték, a Trump-csoport és az alapot kezelő bizottság 750 ezer dollár bírságot fizetett.
Bár a beiktatási alap mint olyan bevett intézmény, az adományok szokatlanul nagyok, az adományozók jelenleg minden bizonnyal még a szokásosnál is jobban igyekszenek beférkőzni a leendő elnök kegyeibe.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mintha személyes történetében mondaná fel a kormánypolitika kritikáját, olyanok Füle Zsigmond első tapasztalatai a munka világában. Ő az a 18 éves, bácsborsódi fiatal, aki keresztkérdéseket tett fel Lázár Jánosnak bajai fórumán, és panaszára, miszerint keveset keres, a miniszter úgy válaszolt: rossz helyen dolgozik.
A HVG újságírói adnak pár tippet a vakációhoz.
A Magyar Olimpiai Bizottság kapta a legtöbbet, de utalták a szokásos 110 milliót az ATV volt elnöke vállalkozásának, és jutott némi apró a Rogán-szomszéd Csetényi Csaba cégének, egy Tiborcz-, illetve egy Mészáros-közeli magántőkealap érdekeltségének is.
Heorhij Tihij szerint inkább azt kellene megmagyaráznia a magyar embereknek, hogy miként sikerült „elcseszni” az ország gazdaságát.
Egyre fokozódik a miniszterelnökre nehezedő nyomás, melyet többnyire saját gazdaságpolitikai húzásainak köszönhet.
Az énekes már elnézést kért, amiért elragadta az aljas indulat.
Több oka is van a lakhatási válságnak.