Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Tavaly a Telekom nyeresége 93,6 százalékkal 163,4 milliárd forintra nőtt.
A Magyar Telekom árbevétele és nyeresége az elemzői várakozásokat meghaladóan emelkedett a tavalyi negyedik negyedévben; az árbevétel 11,9 százalékkal 256,5 milliárd forintra, az adózott eredmény pedig 55,5 százalékkal 37,8 milliárd forintra nőtt a cég jelentése szerint, amelyet a tőzsde honlapján tett közzé kedden.
Az elemzői konszenzus alapján a bevétel 11,7 százalékkal, a nyereség 36 százalékkal bővülhetett.
Tavaly egész évben a Telekom Nemzetközi Pénzügyi Beszámolási Standardok (IFRS) szerinti konszolidált jelentése alapján az összes bevétel 13,9 százalékkal 967,4 milliárd forintra, a nyereség 93,6 százalékkal 163,4 milliárd forintra nőtt.
Az igazgatóság a 2024. üzleti év után 90,9 milliárd forint osztalék kifizetését javasolja elfogadásra a társaság 2025. április 15-én tartandó éves rendes közgyűlésének, továbbá maximálisan 39,1 milliárd forint értékű részvény-visszavásárlást tűzött ki célul, ami az osztalékkal együtt a csoport módosított nettó eredményére vetítve egy maximálisan 80 százalékos kifizetési rátának felel meg.
A jelentésben idézik Rékasi Tibort, a Magyar Telekom vezérigazgatóját, aki elmondta: a tavalyi jelentős év volt, a gigabit-képes hozzáférési pontok száma meghaladta a 3,8 milliót, és sikeresen befejezték a többéves mobil hálózat modernizációs programot, valamint teljesen megújították az ügyfélszolgálati rendszerüket. Az erős teljesítményt figyelembe véve az igazgatóság rekordmagas osztalékfizetést és részvény-visszavásárlást magába foglaló részvényesi javadalmazást javasol a 2024. évi eredmény után – jelezte.
Az idei évre a vezetés stratégiai célkitűzései változatlanok: a további inflációkövető díjkorrekcióval együtt 2025-ben 1-3 százalék közötti bevétel-növekedést várnak, a módosított nettó eredmény megközelítőleg 190 milliárd forint, a szabad cash-flow pedig várhatóan 180 milliárd forint körül alakul majd.
A jelentés szerint a negyedéves bevételnövekedést elsősorban a mobil adatátviteli és vezetékes szélessávú szolgáltatások iránti, továbbra is erős kereslet, valamint a magyarországi inflációkövető díjkorrekció pozitív hatása okozta. A mobil bevételek 13,1 százalékkal 148,9 milliárd forintra nőttek 2024 negyedik negyedévében, a vezetékes bevételek 11,8 százalékkal, 80,8 milliárd forintra, a rendszerintegrációs és informatikai (‘RI/IT’) bevételek pedig 6,2 százalékkal 26,8 milliárd forintra bővültek.
A bruttó fedezet éves összevetésben 21,6 százalékkal 149,0 milliárd forintra javult 2024 negyedik negyedévében, a magasabb szolgáltatási bevételeknek köszönhetően, amelyek nagyrészt változatlan közvetlen költségekkel párosultak – írták. Az EBITDA az előző évhez képest 17,5 százalékkal 85,5 milliárd forintra nőtt 2024 negyedik negyedévében a bruttó fedezet javulásának köszönhetően.
A Magyar Telekom a BÉT prémium kategóriás kibocsátója, részvényei kedden 12 forinttal, 0,81 százalékkal 1462 forintra gyengültek, árfolyamuk az elmúlt egy évben 820 és 1498 forint között mozgott.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Miért köszönheti a házát Amy Heckerling John Travoltának és Bruce Willisnek? Mit tapasztalt női rendezőként Hollywoodban? Hogyan fedezte fel Sean Pennt és Alicia Silverstone-t? És miért volt fontos, hogy Phoebe Cates ledobja a bikinifelsőjét? A Nicsak, ki beszél! és a Spinédzserek író-rendezőjével beszélgettünk.