Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Tőkeemelést hajtottak végre a Dorothea Hotelt üzemeltető cégben. Több mint egymilliárd forint a kisebbségi tulajdonostól jött, amely mögött egy Tiborcz Istvánhoz köthető magántőkealap áll, amibe az állam is beszállt 50 milliárd forint „kríziskezelési” pénzzel.
A Dorothea Hotel Szállodaüzemeltető Zrt.-nél tőkerendezés történt december végén: az alaptőkét 10 millió forinttal megemelték, 1,47 milliárd forint pedig tőketartalékba került – írja a 24.hu a vonatkozó cégiratokra hivatkozva.
A vállalat üzemelteti a pesti belvárosban található Dorothea Hotelt – a szálloda Orbán Ráhel egyik szerelemprojektje, legalábbis sokat nyilatkozik róla. A cég fő tulajdonosa Tiborcz István BDPST-csoportjának központi cége, kisebbségi tulajdonosa egy MLKSPV nevű kft. Utóbbi tulajdonosa a Főnix magántőkealap – erről nem tudni, kinek a pénze van benne, de Tiborcz István Gránit alapkezelője kezeli.
Illetve annyi tudható az alapban lévő pénzről, hogy
ez volt az egyik alap, amelyikbe 50 milliárd forintot töltött az MFB Magyar Fejlesztési Bank Zrt. Az állam „kríziskezelési” céllal társult be közpénzzel az alap titkolt magánbefektetői mellé.
A Gránit Alapkezelő által kezelt Főnix Magántőkealap ismertebb befektetései közé tartoznak például a Kopaszi-gátnál lévő BudaPart és a Dürer-kert területén folyó fejlesztések, amelyeket az állam több százmilliárd forintért vásárol meg a kormányzati negyed irodái számára.
A tőkeemelésből az MLKSPV több, mint egymilliárd forinttal vette ki a részét, egy korábban nyújtott kölcsönt alakítottak apportálással tőkévé.
A Dorothea Zrt. tulajdonosai üzleti titokra és a cégadatok nyilvánosságára hivatkozva nem válaszoltak a lap azt firtató kérdéseire, hogy a tőkeemelés a magántőkealapba juttatott krízispénzből valósult-e meg, illetve hogy a tőkeemelésre az esetleges veszteség miatt volt-e szükség.
A vállalat tavalyi beszámolója még nem nyilvános, 2023-ban 242 millió forint veszteséget hozott össze.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Sűrű ősszel számol az a politikai agenda, amely Magyar Péter szerint a Karmelitából jutott el hozzá, és bár Kocsis Máté és a kormány is cáfolta, van benne valós dátum. Bár az október 23-i Békemenetről Csizmadia László főszervező nem tud, a HVG-nek nem is zárta ki, hogy lesz. A szeptember 21-i Harcosok Klubja-összejövetel lehet igaz, de a helyszín, a Budapest Aréna nem adhat felvilágosítást.