szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

Bár tavaly év elején gond nélkül bejegyezték, immár kényszertörlés alatt a másik olyan cég is, amit kétes hátterű brazil államkötvényekkel tömött ki a tulajdonosa.

Eltiltotta a működéstől és a kényszertörlését is elrendelte a cégbíróság a második olyan cégnek is, amelynek több ezer milliárdos nagyságrendű vagyona volt, legalábbis papíron – írja az ügyet elsőként felderítő G7.hu

A lap szerint a Donor Zrt. kényszertörlése két hónappal testvércége, a Brasil Zrt. ügyében hozott hasonló lépés után történt meg, és az indok is hasonló volt:

A társaságnak több mint egy éve nincs bankszámlája.

A történet, hogy 13,5 ezer milliárd forintos eszközállománnyal – a Mol Nyrt. eszközértékének közel háromszorosa – bíró cégekkel rendelkezne egy magyar vállalkozó, első látásra is túl szép ahhoz, hogy igaz legyen. A cégek tőkeemelésének fedezetéül szolgáló állítólagos brazil államkötvények valódisága pedig egészen biztosan megkérdőjelezhető. Ezt aztán a cégbíróság is észlelte, amely tavaly év végén már törölte a mesés tőkeemeléseket.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!