Ismert éttermek és tanksör – bejelentették a budapesti Time Out Market első vendéglátóhelyeit
A gasztro- és kulturális piac ősszel nyit a Corvin Palace nevű egykori Corvin Áruházban.
A gasztro- és kulturális piac ősszel nyit a Corvin Palace nevű egykori Corvin Áruházban.
A szlovén Andradát sikerült a településről kiebrudalni, de a helyiek mégis kapnak akkumulátorgyártásból származó veszélyes hulladékot a nyakukba.
Miért vett meg egy nagy múltú, de veszteséges üzletláncot? Mit kellene csinálni ahhoz, hogy ne legyen méregdrága egy croissant? Mi a legnagyobb baj azzal, hogy a Balatonon még mindig ugyanúgy sütik a lángost? És miért nem érdemes mindenkinek akciózni a tejfölt? Andrejszki Richárddal, a Chef Market tulajdonosával beszélgettünk annak kapcsán, hogy cége a Culinaris új tulajdonosa lett.
A jelenlegi versenyhelyzetben azok a szolgáltatók tudnak előrelépni, akik magas műszaki színvonalat, megbízható működést kínálnak. Ilyen szolgáltató a szerződéses logisztikával foglalkozó Raben Trans European Hungary Kft. is, akik magas szakértelemmel rendelkeznek a veszélyes áruk logisztikájában ugyanúgy, mint az élelmiszerek kezelésében. Árvai Csaba ügyvezető igazgatóval beszélgettünk.
Egyesével hívták be a munkásokat hétfőn, tömött sorokban várták a sorsukat a vasmű bejárata előtt.
Visszanyalt a fagyi: az EU pusztán csak ugyanazt fogja csinálni, ami Kínában régóta bevett szokás a kórházi közbeszerzéseknél.
Mintha a koreai hátterű cégek háttérbe szorulnának, a kínaiak viszont előretörnének.
Az Apelso-t választotta magyarországi partneréül a BlackRock alapkezelő az alternatív befektetések területén. Illés István, az Apelso cégtársa elmondta, az együttműködésnek köszönhetően hamarosan az ügyfeleik is részesedhetnek a private markets befektetések dinamikus bővüléséből. A family office és wealth management szolgáltatásokat nyújtó vagyonkezelő további két új alternatív alappal is készül: az épp most induló ingatlanfejlesztésekbe fektető alap mellett egy hedge fund meghonosítását is tervezik.
A csádi stratup- és fintechguruként ismert Adam Medellának nagy tervei lehettek Magyarországon, ám a projektfinanszírozásra felkészített magyar cége működésének első teljes évéről határidőre nem adott számot, egy NAV-eljárás nyomán pedig törölték az adószámát, majd megindult a kényszertörlése is.
A járatok többségét már napok óta szünetelteti a légitársaság.
Július elején újabb hullámra lehet számítani.
A kormány kedvenc plakátosa idén 18 milliárd forint osztalékot vett fel a cégeiből.
A kormány készpénztörvénye szerint a készpénzes fizetés az állampolgárok szabadságának záloga, a készpénzhasználati jog védelme pedig a személyes szabadság, adatvédelem és társadalmi igazságosság egyik alapköve.
A kormány által a MÁV kapacitásainak privatizálására összerakott Magyar Vagon alvállalkozóként vehet részt a spanyol vonatgyártó egyik nagy megrendelésének teljesítésében.
Első látásra csökkent a fizetésképtelenségek száma, de a magyar jogszabályváltozás torzítja az adatokat, és a valóságnál kedvezőbb képet fest.
Egyenként kétmillió hordó nyersolaj szállítására képesek. Az egyik végül mégis áthaladt a szoroson.
M. Attila négy nappal a letartóztatása előtt arról posztolt: „Legyen több Lölő, az országnak az az érdeke.”
Szokatlan mértékben csökkent az uniós vásárlóknak kínált orosz gáz ára a negyedik hónapban, de a régióban még így is Magyarország fizette érte a legtöbbet.
A szállítás egyelőre zavartalan a szoroson keresztül, de a kereskedők továbbra is beárazzák a háborús kockázatokat.
A Diego új tervei szerint túllövi idén a korábbi számait. A lakberendezési üzletlánc vezetésében sem számítottak ilyen folyamatokra, a tervezett 7 százalékról közel 10-re emelkedett az árbevétel növekedése, és ha fájó is a magyar áfakulcs meg az élesedő verseny, az akciók és megnyerhető fiatal vásárlói réteg stabil üzleti kilátásokkal kecsegteti a céget Magyarországon, a régióban pedig további komoly bővülési lehetőségek akadnak. Varga Balázzsal, a Diego ügyvezetőjével beszélgettünk a cég legújabb budapesti üzletének megnyitóján.