szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Mint a Der Spiegel című német hetilap online kiadása írta, a bemutatót követő három nap alatt világviszonylatban 224 millió dollár (csaknem 46 és fél milliárd forint) volt a bevétel. A Jézus Krisztus és Mária Magdaléna állítólagos házasságáról és leszármazottaik mai napig élő vérvonaláról szóló film ezzel máris a második helyre került az eddigi legjövedelmezőbb "mozik" listáján.

Startbevétel tekintetében eddig csak a Csillagok háborújának 2005-ben forgalomba került harmadik epizódja, A Sith bosszúja előzte meg: azért az első napokban összesen 253 millió dollárt (52 és fél milliárd forintot) fizettek a világ mozibajárói.

A Sonyhoz tartozó Columbia Pictures a 125 millió dollárért (csaknem 26 milliárd forintért) készült filmet a május 17-i cannes-i bemutató után a világ kilencven országában hozta forgalomba.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Gazdaság

A következő Da Vinci-kód?

A világ megváltozott, de a vállalatok nem tartottak lépést ezzel. Nem hagyatkozhatunk többé azokra a régi megoldásokra, bevált termékekre és szolgáltatásokra, amelyekre eddig alapoztunk – mutat rá Seth Godin - a HP támogatásával magyarul is megjelent - Mi a bőgés? című könyvében. Újabb fejezetek a kiadványból.

Dzindzisz Magdalena (hvg.hu) Kult

Ami a Da Vinci-kód mögött van

Sikerkönyv, botránykönyv, bóvliirodalom, szervezett utazások a történet helyszíneire, egyházi tiltakozások, tüntetések - akármit gondolunk is Dan Brown Da Vinci-kódjáról, az elmúlt évek egyik legtöbbet emlegetett könyvéről van szó. Csütörtökön mutatják be a történetből készült filmet a hazai mozikban. Ennek kapcsán vállalkoztunk arra, hogy összeszedjünk mindent, amit a Da Vinci-kódról tudni érdemes.