Lévai Anikó: a karitatív munkát nekünk is meg kellett tanulni

Orbán Viktor feleségével karácsonyi interjút készített a Heti Válasz, amiből részleteket tudhattunk a karitatív munkáról és arról, hogy Lévai Anikó csak próbálkozik a bejglisütéssel.

  • hvg.hu hvg.hu
Lévai Anikó: a karitatív munkát nekünk is meg kellett tanulni

"Amíg a férjem őszentségével tárgyalt, nekünk mindent elmagyaráztak: hogy csengőszó fogja jelezni az audiencia végét, és hogy - valllástól függően - hogyan kell köszönteni a pápát" - mesélte Orbán Viktor felesége a Heti Válasznak adott interjújában a XVI. Benedek pápával való, december eleji találkozásukról. Hozzátette, a választások óta ez volt az első közös útjuk férjével.

Az interjúból azt is megtudhattuk, hogy Lévai Anikó próbálkozik, de "eddig még nem sikerült olyan bejglit sütnie, ami ne repedt volna meg". "Olyat csak anyukám tud. Ami pedig nem repedt meg, az Viktor szerint mákos kalács lett" - teszi hozzá a miniszterelnök neje, aki mint ismert, az újjáéledő Magyar Konyha című folyóirat szerkesztőbizottságának elöke lett.

Az interjúból kiderül az is, hogy Orbán Viktor felesége a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálatnál, az orvoscsoport munkájában és a lovasterápiás programokban vesz részt önkéntesként. "A kezdetektől fő területünk a gyermekjogok érvényesülése a médiában: első nagy sikerként elértük, hogy a képernyő sarkába bekerült a korhatárt jelölő karika" - mondta a lapnak.

"1989 után a karitatív munkát nekünk is meg kellett tanulni, a segélyezés az elmúlt húsz év során szakmává fejlődött" - jelentette ki.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?

vélemény

Parászka Boróka: A rezsimbontás receptje

Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége. Egyelőre ott tartunk, hogy el kell hinnie az ország határain belül és kívül élőknek, hogy lehetséges a megtisztulás, és mindenkinek lehet helye, feladata ebben.